رویه‌های بازگشت کالا


 

یکی از برتری‌های خرید از فروشگاه‌های حضوری نسبت به فروشگاه‌های اینترنتی اطمینان خاطر مشتری از سلامت کالا است و مشتری پس از رؤیت و کسب اطمینان از سالم بودن محصول خرید خود را انجام می‌دهد ولی در خرید آنلاین امکان مشاهده جنس پیش از خرید نیست.

به همین دلیل فروشگاه پی سی اُتل این فرصت را به مشتریان می‌دهد که کالا‌های دریافتی طی مدت  7 روز بررسی و در صورت وجود مشکل با توجه به شرایط معین نسبت به بازگشت محصول اقدام کنند.

هر کالایی که در سایت ثبت شده است با توجه به نوع،  جنس و کیفیت محصول که در صفحه آن اعلام شده دارای گارانتی تست و سلامت فیزیکی تا گارانتی مادام العمر می‌باشد .

با توجه به قوانین تجارت الکترونیک مبنی بر مهلت بازگشت 7 روزه کالا و همچنین مشکلات پیش‌بینی نشده، تمامی محصولات سایت قابلیت بازگشت دارند به جز موارد زیر:

کالاهایی که دارای پلمپ شرکتی یا برچسب گارانتی باشند مانند بعضی از فلش ها، مودم ها و محصولاتی که بعد از باز شدن قابلیت بسته بندی به صورت اولیه را نداشته باشند، تنها در صورتی قابلیت بازگشت دارند که محصول در حالت اولیه باشد و هیچ گونه بازشدگی یا نوشته ای روی کارتن محصول نباشد.

همچنین در صورتی که این محصولات مدت هفت روز عملکرد صحیح را نداشته باشند با محصول نو جایگزین می‌شوند اما محصولاتی که دارای دفتر گارانتی می‌باشند فقط توسط دفتر گارانتی تعویض یا تعمیر می‌شوند.

 

نکات کالاهایی که قابلیت بازگشت دارند

برخی از محصولات مثل کیف، قاب، شیشه لنز گوشی، محافظ های صفحه نمایش و کلیه کالاهای مصرفی و غیر برقی و امثال آن ها گارانتی‌شان تحویل سالم و تضمین سلامت فیزیکی است و در صورت هرگونه مشکل تنها در صورتی قابل بازگشت هستند که در حالت اولیه و بدون از بین بردن لیبل و کارتن و… باشند.

محصولاتی که شامل گارانتی سلامت فیزیکی و اصالت هستند، مهلت 7 روزه برای بازگشت ندارند و در صورت عدم سلامت یا مشکل دیگر قابل بارگشت خواهند بود.

در صورتی که محصول خریداری شده دارای ایراد فیزیکی است، میبایست حداکثر طی 12 ساعت مشکل را با کارشناسان ما درمیان بگذارید.

محصولاتی که دارای گارانتی بلند مدت شرکتی هستند در صورت وجود مشکل طی هفت روز بعد از دریافت سفارش قابل بازگشت خواهند بود و بعد از مدت زمان 7 روزه باید به نمایندگی گارانتی مورد نظر مراجعه فرمایید.

همچنین محصولاتی که دارای دفتر گارانتی هستند شامل مهلت هفت روزه نمی‌باشند و باید به نمایندگی آن مراجعه کرد.

 

محصولات باتری در سایت به سه دسته از لحاظ کیفیت تقسیم می‌شوند.
اورجینال: بالاترین کیفیت باتری های موجود در ایران که از لحاظ کیفیت نزدیک ترین شباهت را نسبت به باتری اصلی گوشی شما خواهد داشت و به همین دلیل شش ماه گارانتی تعویض دارد

اصلی بازار: این باتری از لحاظ سطح کیفیت، مقداری از باتری اورجینال پایین تر بوده اما این باتری هم تقریبا مشابه باتری اصلی گوشی شما عمل خواهد کرد و سه ماه گارانتی تعویض دارد.

های‌کپی(تجاری) : این باتری پایین ترین کیفیت باتری موجود در سایت هست و کیفیت ساخت خوبی ندارد، همچنین تنها هفت روز گارانتی تست دارد.

** تصاویر موجود در سایت مربوط به باتری های اورجینال میباشد.

** گاهی اوقات باتری با کد فنی مورد نظر شما به دلیل قدیمی بودن یا سایر موارد در انبار موجود نمی‌باشد، در اینصورت با نظر کارشناس فنی در صورت وجود باتری سازگار با مدل درخواستی شما ارسال خواهد شد که هیچگونه مشکلی با گوشی شما نخواهد داشت و در صورت عدم وجود باتری سازگار، سفارش شما لغو خواهد شد.

 

لازم به ذکر هست که طی مدت 7 روزه مهلت تست محصول، همواره باید کارتن و جعبه اصلی محصول را نگه داری کرد تا در صورت مشکل، به همراه محصول به فروشگاه بازگشت داده شود. همچنین در صورت پاره کردن، برچسب زدن و یا مخدوش کردن کارتن و جعبه اصلی کالا، هولگرام گارانتی، استفاده ناصحیح از محصول و شکستگی و سوختگی یا هر آسیب فیزیکی روی محصول یا برد های آن امکان استفاده از مهلت بازگشت وجود نخواهد داشت .

این ضمانت اشکال های فنی و ظاهری که در اثر استفاده نادرست ایجاد شده باشد را شامل نمی‌شود. استفاده نادرست بعد از تحویل کالا به عهده مشتری است .

*در صورتی که بسته ارسالی هنگام تحویل به مشتری توسط پست و یا پیک موتوری دارای اشکال ظاهری مثل ضربه خوردگی و یا شکستگی و… باشد، مشتری موظف هست که کالا را دریافت نکند و جهت پیگیری موضوع با کارشناسان ما در ارتباط باشد. تحویل گرفتن کالا از طریق پست و یا پیک موتوری به منزله سلامت فیزیکی محصول می‌باشد.

 

شرایط بازگشت کالا

قبل از ارسال کالا، حتما با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا هماهنگی لازم انجام شود. هرگز هیچ کالایی را بدون هماهنگی قبلی ارسال نفرمایید.

در هنگام ارسال کالا وسایل همراه محصول مثل دفترچه راهنما، ریموت، کارت گارانتی و… باید به همراه محصول باشد.

آسیب های فیزیکی وارد شده به محصول که در اثر استفاده نادرست از کالا ایجاد شده اند شامل گارانتی و بازگشت وجه نمیشود.

کالای بازگشتی باید در بسته بندی اصلی و به همراه فاکتور به فروشگاه ارسال شود و در صورت نوشتن یاداشت و… روی کارتن محصول و کارتن بسته بندی، امکان استقاده از ضمانت بازگشت از بین خواهد‌رفت.

کالا را تنها به وسیله پست پیشتاز ارسال کنید. از آن‌جایی که هزینه بازگشت کالای معیوب به عهده فروشگاه می‌باشد حتما به همراه محصول فاکتور هزینه پستی که دارای مهر شرکت پست هست را ارسال کنید.

برای تماس با کارشناسان و بازگشت کالا حتما قبل از تماس اطلاعات خرید مانند کد رهگیری و تاریخ خرید و… را یاداشت فرمایید تا در صورت نیاز به کارشناسان اعلام کنید.

بعد از دریافت کالا توسط پی سی اُتل کارشناسان مربوطه طی 48 ساعت کاری نتیجه تست محصول را به مشتری اعلام می‌کنند و در صورت معیوب بودن محصول و نیاز به استرداد وجه، این مرحله هم حداکثرتا 48 ساعت کاری انجام خواهد‌شد.

 

شرایط انصراف از خرید

در صورت انصراف، از زمان ثبت سفارش حداکثر تا 7 روز باید انصراف خود را به کارشناسان اعلام نماید تا پیگیری های لازم انجام شود.

لازم به ذکر است که انصراف از خرید برخی از قطعات موبایل و کامپیوتر مانند باتری، به علت ماهیت مصرفی آن ها تنها قبل از خروج از انبار فروشگاه یا 24 ساعت بعد از تحویل سفارس امکان پذیر است و در این مدت باید درخواست انصراف ثبت شده و اقدامات لازم جهت تحویل به فروشگاه یا ارسال به آدرس فروشگاه انجام شود و در غیراینصورت امکان بازگشت وجود نخواهد داشت.

بازگشت کالای مربوطه فقط در صورتی امکان پذیر است که محصول در شرایط اولیه و پلمپ باشد و در صورت استفاده و یا باز کردن پلمپ انصراف از خرید امکان پذیر نمی‌باشد.

کالای مرجوعی را حتما به صورت ایمن و صحیح بسته بندی و توسط سرویس پست پیشتاز به آدرس فروشگاه ارسال نمایید. در صورت آسیب به محصول مرجوعی طی حمل و نقل و ارسال مسئولیت مشکل ایجاد شده با مشتری می‌باشد. هزینه ارسال کالای مرجوعی باید توسط مشتری پرداخت گردد.

 

هزینه‌های مربوط به بازگشت کالا و انصراف از خرید چگونه محاسبه می‌شود؟

اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی و آسیب دیدگی توسط کارشناسان تایید شود هزینه های ارسال به عهده فروشگاه است.

جهت واریز وجه پستی به حساب مشتری، رسید پستی با مهر پست باید همراه کالا برای فروشگاه ارسال شود.

در صورت انصراف از خرید یا تایید نشدن ایراد و مشکل فنی توسط کارشناسان، هزینه ارسال و دریافت کالا به عهده مشتری می‌باشد.